wtorek, 2 kwietnia 2013

Niebiesko

Mam nadzieję, że śnieg leżący na ulicach i dachach nie zepsuje nikomu dziś humoru i nie spowoduje, że ludzie zostaną w domach. Przeciwnie - dzisiaj szczególnie warto wyjść wieczorem, zobaczyć oświetlone na niebiesko ważne budynki. Widok powinien być wspaniały, tym lepszy, że na budynkach leży śnieg, który będzie odbijał niebieskie światło potęgując wrażenia.
Tak, tak, to już dzisiaj: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jak co roku 2 kwietnia.
Wprowadzony 2008 roku przez ONZ ma na celu informację społeczną na temat zaburzeń autystycznych. Co ciekawe, inicjatorem była małżonka władcy Kataru (państwo na półwyspie arabskim).
Jedna z organizacji (z powodu kontrowersji wokół niej nie napiszę która - w logo niebieski puzzel) zaproponowała wizualny znak, niebieskie oświetlenie charakterystycznych budowli. Inicjatywę nazwano "Light it up blue", całkiem trafnie, prawda?
Niedługo później 2 kwietnia większość rozpoznawalnych budowli na całym świecie była podświetlana na niebiesko. Niektóre z powodu wcześniej wspomnianych kontrowersji się wycofały... Jednak niebieski wciąż jest i prawdopodobnie przez długi czas pozostanie kolorem autyzmu.
Pisałam już o propozycjach niektórych bardziej znanych polskich fundacji TUTAJ, nie będę się powtarzać.
Nie bądź zielony w temacie autyzmu.
2 Kwietnia bądź niebieski :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz