czwartek, 16 maja 2013

Zapowiedź

Aspik lubi zapowiadać pociągi. Idealnie, z intonacją pań zapowiadających.
Robi to w różnych mniej lub bardziej odpowiednich chwilach. Na peronie ludzie zastanawiają się, od kiedy przez Żyrardów jedzie pociąg do Legionowa. Na dworcu Warszawa Śródmieście zapowiada pociąg Ekspres Intercity Sobieski, który odjeżdża mniej więcej w tym czasie z Warszawy Centralnej. Na przyjęciu komunijnym kuzyna nagle słychać zapowiedź odjazdu wukadki (pociąg WKD...).

Trzy kolejne zapowiedzi podsłuchane przed chwilą:
"Opóźniony pociąg osobowy Kolei Mazowieckich KM 817 do Góry Kalwarii przez Piaseczno, Czachówek Południowy, Czachówek Wschodni wjedzie na tor pierwszy przy peronie trzecim."

"Opóźniony pociąg osobowy Kolei Mazowieckich KM 817 do Góry Kalwarii przez Piaseczno, Czachówek Południowy, Czachówek Wschodni odjedzie z toru pierwszego przy peronie trzecim. Życzymy podróżnym przyjemnej podróży."

"Opóźniony pociąg osobowy Kolei Mazowieckich KM 817 do Góry Kalwarii przez Piaseczno, Czachówek Południowy, Czachówek Wschodni odjechał z toru pierwszego przy peronie trzecim. Życzymy spóźnialskim przyjemnego czekania na następny pociąg. Planowany przyjazd następnego pociągu - jutro."
 :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz