czwartek, 30 czerwca 2016

Starszy brat

Aspik niedawno został starszym bratem. Póki co jest tym faktem zachwycony.

Był dobrze przygotowany na pojawienie się nowego członka rodziny. Dużo rozmawialiśmy, opowiadaliśmy, omawialiśmy wszystkie ewentualności. O tym, że dzieci płaczą w nocy. O tym, że na początku nie bardzo da się z nim bawić, bo maleństwo na początku życia nawet nie umie się uśmiechnąć, nie mówiąc już o zabawie. O tym, że maleńki będzie wymagał więcej uwagi, ale zrobimy wszystko, żeby Aspik nie poczuł się gorzej.

Relacja braterska kwitnie.
Co będzie dalej - zobaczymy :)


2 komentarze:

 1. Mój syn też ZA też został bratem. Bardzo przejął się swoją rolą. Pozdrawiamy !

  OdpowiedzUsuń
 2. Żeby nie było aż tak nudno, mam do rozwiązania kilka zadanek z pogranicza matmy i geografii Polski. Rozruszajcie szare komórki ^^ Jeśli nie potraficie, to dajcie to do zrobienia swoim aspim. Oni na pewno będą zadowoleni.

  Zadanie 1. (łatwe)
  Badania statystyczne pokazują, że zespół Aspergera występuje u 1 osoby na 68, czyli u 1,47% populacji. Polska liczy 38 422 346 mieszkańców. Ilu (w przybliżeniu) aspergeryków (x=?) zamieszkuje Polskę?

  Zadanie 2. (trudniejsze)
  Obecna częstość występowania ZA (1:68) została uzyskana przy jednoczesnym zaobserwowaniu prawidłowości mówiącej, że ZA występuje 4 razy częściej u mężczyzn niż u kobiet. Wiele wskazuje na to, że wraz z poprawą diagnostyki kobiet, stosunek M:K z ZA będzie jak 1:1. Oblicz jak wpłynie to na oszacowanie częstości występowania ZA w populacji, po udoskonaleniu metod diagnostyki kobiet. Wskazówka: będzie 1:y (podać zaokrągloną do całkowitych wartość y). Wynik ten wyraź także w %.

  Zadanie 3. (podobne do 1, ale trzeba po drodze zrobić 2)
  Znając poprawioną (1:y - patrz zad. 2) częstość wystąpienia ZA w społeczeństwie, oszacuj ilu aspergeryków (z=?) zamieszkuje Polskę (38 422 346 mieszkańców).

  Zadanie 4.(trzeba trochę poszperać)
  Znając liczby Polaków-aspergeryków (x i z), znajdź polskie miasta, które mają liczby mieszkańców najbliższe x oraz z. Jakie to miasta?

  OdpowiedzUsuń